Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Ruských turistov k nám bude chodiť ešte viac

17.10.2013

Bratislava (17. októbra 2013) – O stratégii ako zviditeľniť Slovensko a prilákať ešte viac ruských turistov dnes diskutoval štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky František Palko s predstaviteľmi vlády Ruskej federácie na slovensko-ruskom fóre v Bratislave. Záujem ruských turistov o Slovensko má pozitívny trend, za prvý polrok 2013 ich prišlo na Slovensko v porovnaní s vlaňajškom takmer o 50 percent viac.

„Počet návštevníkov z Ruska každý rok rastie a mňa teší, že sa k nám ruskí turisti opakovane a radi vracajú. Vieme im ponúknuť množstvo aktivít, v neposlednom rade kvalitné liečebné pobyty v našich slovenských kúpeľoch,“ povedal F. Palko. „Od roku 2011 úspešne spolupracujeme s ruskou stranou aj v oblasti korporatívneho kúpeľného cestovného ruchu s dôrazom na liečebné a relaxačné pobyty pre zamestnancov ruských spoločností,“ dodal. 
Hlavnou myšlienkou kultúrno-turistického fóra je pokračovať v rozvoji spolupráce medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou. Od nepamäti sú si tieto dve krajiny blízke, najmä tradíciami, blízkosťou jazyka, ako aj národnou mentalitou. Ruských turistov na Slovensko láka najmä príroda s množstvom minerálnych a termálnych prameňov, poskytovanie kvalitných liečebných pobytov v kúpeľoch a možnosti trávenia aktívnej letnej aj zimnej dovolenky. Svedčia o tom aj čísla. Podľa údajov Štatistického úradu SR za prvý polrok 2013 bol zaznamenaný nárast ubytovaných hostí z Ruska o takmer 9-tisíc, čo predstavuje nárast o 47% oproti rovnakému obdobiu minulého roka. „Zamerať sa chceme na všetky vekové kategórie, aby sme k nám prilákali okrem ľudí v produktívnom veku, aj mladých a seniorov,“ povedal F. Palko.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR robí všetko pre to, aby toto číslo aj naďalej rástlo. Na posilnenie priateľských vzťahov medzi oboma národmi bol dnes v rámci tohto fóra podpísaný strategický dokument „Program spoločných aktivít medzi Federálnou agentúrou pre cestovný ruch (Ruská federácia) a Sekciou cestovného ruchu Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky v oblasti cestovného ruchu na r. 2014 – 2015“. Cieľom tohto dokumentu je pomáhať ekonomickému rozvoju a rastu turistického potenciálu obidvoch krajín.
Kultúrno-turistické fórum medzi Slovenskou republikou a Ruskou federáciou trvá do piatka 18. októbra a bude ukončené návštevou ruských hostí v kúpeľoch v Trenčianskych Tepliciach.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421  918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk

Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť