Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo ocenilo výnimočné výkony ľudí vo svojej pôsobnosti

31.10.2013

Bratislava (31. októbra 2013) – Štyridsiati ôsmi ľudia pracujúci v oblasti dopravy, pôšt, cestovného ruchu, regionálneho rozvoja či stavebníctva si dnes prevzali rezortné ocenenia z rúk vrcholových predstaviteľov ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

„V dnešnej uponáhľanej dobe sa len zriedkavo stane, že poďakujeme vodičovi za bezpečný odvoz do cieľa našej cesty či poštárovi za doručenie pohľadnice aj napriek tomu, že adresa nebola napísaná správne. A zďaleka nie každý ocení služby v cestovnom ruchu, ktoré sú často realizované na úkor osobného času. Preto som rád, že oceneným  môžem aspoň takýmto spôsobom poďakovať za ich významný prínos nielen pre rezort, ale aj pre našu spoločnosť,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček.

Medzi ocenenými je napríklad aj Gabriel Kotulák, ktorý ako vodič autobusu počas tridsiatich šiestich rokov praxe prejazdil viac ako dva milióny kilometrov bez nehody. Uznanie si určite zaslúži aj hotelier Ján Bočkay, pod ktorého vedením sa jeho hotel stal niekoľkokrát najlepším hotelom roka. Pod jeho vedením zároveň vyrástlo niekoľko špičkových slovenských šéfkuchárov či hotelových manažérov.

Ocenení boli nielen vodiči či manažéri, ale aj poštári, dispečeri, technici alebo tvoriví zamestnanci. „Len málo rezortov je tak intenzívne spojených s každodenným životom ľudí ako ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja,“ povedal na ceremoniáli V. Stromček.

Martin Kóňa

hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

tel. číslo: + 421  918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk


späť

na začiatoktlačiť