Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Rozbehla sa výstavba okružnej križovatky v Michalovciach

05.11.2013

Michalovce (5. novembra 2013) – Základný kameň novej okružnej križovatky v Michalovciach dnes slávnostne poklepal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. Nový dopravný uzol, vďaka ktorému sa zvýši plynulosť cestnej premávky a bezpečnosť chodcov, bude hotový o rok.

Križovatka štátnych ciest I/50 a I/18 je súčasťou medzinárodného ťahu v smere na štátnu hranicu s Ukrajinou. „Verím, že nová okružná križovatka na tomto frekventovanom mieste zlepší život obyvateľov Michaloviec. Podobné projekty sa realizovali s pomocou Európskeho fondu regionálneho rozvoja aj na ďalších 17 miestach Slovenska,“ uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček.

O projekte:
Výstavba okružnej križovatky ciest I/50 a I/18 v Michalovciach je súčasťou projektu Rekonštrukcia križovatiek na cestách I. triedy v rámci Operačného programu Doprava (OPD). Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja ako Riadiaci orgán OPD už uvoľnilo na celý projekt takmer 20 mil. eur z eurofondov.
Zhotoviteľom michalovskej križovatky je Eurovia SK, a. s., so zmluvnou cenou 2,2 mil. eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť