Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Ukážme turistom z Británie viac zo Slovenska

05.11.2013

Londýn (5. novembra 2013) – Ako lepšie skĺbiť cestovný ruch a leteckú prepravu je dnes hlavnou témou ministerského summitu, ktorý zorganizovala Svetová organizácia cestovného ruchu pri príležitosti veľtrhu cestovného ruchu World Travel Market (WTM) Londýn 2013. Slovensko na stretnutí zastupoval štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Cestovný ruch a letecká doprava sú spojené nádoby. Viac ako polovica turistov totiž vlani pricestovala do svojej cieľovej destinácie letecky. Je preto potrebné nájsť všetky možnosti, ako ešte posilniť prepojenie týchto dvoch odvetví, ktoré môžu spoločne stimulovať rast celého hospodárstva,“ povedal F. Palko. Ako štátny tajomník zdôraznil, aj pri lákaní turistov z Veľkej Británie zohráva dobré letecké spojenie kľúčovú úlohu. Pripomenul, že v septembri tohto roku bola otvorená nová letecká linka z Košíc do Londýna.

„Z hľadiska aktívneho cestovného ruchu predstavuje Spojené kráľovstvo perspektívny trh s veľkým potenciálom pre našu krajinu. Po poklese v krízovom roku 2009 opäť dochádza k rastu návštevníkov zo Spojeného kráľovstva. Vlani ich k nám prišlo takmer o pätinu viac,“ povedal štátny tajomník. Celkovo navštívilo Slovensko v roku 2012 takmer 47-tisíc turistov z Veľkej Británie. Za prvý polrok tohto roku ich bolo zhruba 24-tisíc, čo opätovne predstavuje značný nárast. V rebríčku návštevnosti Slovenska sa Veľká Británia posunula v prvom polroku 2013 na deviate miesto.
Veľtrh WTM Londýn sa koná od 4. do 7. novembra 2013. Slovensko na veľtrhu prezentuje svojou expozíciou aj Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR). Cieľom je prilákať britských turistov na Slovensko aj na dlhšie ako dvojdňové pobyty. „Chceme im ukázať nielen Bratislavu, ale aj ďalšie zaujímavé miesta. Napríklad mestá s unikátnou slovenskou architektúrou, ako je Kežmarok či Kremnica, pamiatky UNESCO, horské strediská či kúpele,“ povedal F. Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť