Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Rezort dopravy podporí Bratislavský kraj stovkami miliónov eur

06.11.2013

Bratislava (6. novembra 2013) – Viac ako 360 miliónov eur sa preinvestuje do dopravných projektov v Bratislavskom kraji do konca roku 2015. Ďalšie milióny budú smerovať na výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, na ktorých príprave aktuálne pracuje ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

„Aj keď tieto investície primárne smerujú do Bratislavského kraja, veríme, že z týchto projektov bude profitovať celé Slovensko,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek, ktorý dnes o investíciách Bratislavskom kraji informoval vládu. Minister zároveň rokoval o možnosti získať dodatočných 15 miliónov eur, ktoré sú potrebné na prípravu projektu rozšírenia cesty I/61 medzi Sencom a Bratislavou na štyri pruhy a veľkoplošné opravy ciest.
Medzi najdôležitejšie dopravné projekty v Bratislavskom kraji patrí rekonštrukcia Starého mosta a s ňou spojené vybudovanie električkovej trate do Petržalky. Zároveň sa bude modernizovať aj električková trať na hlavnú vlakovú stanicu a do Dúbravky. Významný je aj projekt modernizácie vozidlového parku mestskej hromadnej dopravy, v rámci ktorého pribudne do Bratislavy 30 nových električiek a 80 nových trolejbusov. Vďaka tomu sa zvýši kvalita, spoľahlivosť a bezpečnosť a teda aj komfort v mestskej hromadnej doprave.

Prímestskú dopravu v kraji zasa posilní 15 nových prímestských vlakov. Ich cieľom je zlepšiť prímestskú dopravu a integrovať dopravné systémy v celom kraji tak, aby sa ľudia mohli bezpečnejšie a hlavne rýchlejšie dostať do cieľa svojej cesty.
Už v budúcom roku by sa malo začať aj s výstavbou dvoch nových križovatiek na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Križovatky Blatné a Triblavina, ako aj rozšírenie celej diaľnice od Bratislavy po Trnavu na plnohodnotných šesť pruhov, výrazne zlepšia dopravnú situáciu v celom kraji. Zároveň sa zlepší aj bezpečnosť na najvyťaženejšom slovenskom diaľničnom úseku. 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť