Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Španieli chcú Slovensko nielen vidieť, ale aj ochutnať

19.11.2013

Barcelona (19. novembra 2013)  –  Prilákať viac španielskych turistov je hlavným cieľom slovenskej účasti na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu EIBTM 2013 v Barcelone. Slovensko na ňom prezentoval štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko spolu so Slovenskou agentúrou pre cestovný ruch.

„Vlani prišlo na Slovensko takmer 18-tisíc turistov zo Španielska. Táto krajina má pritom oveľa väčší potenciál a naším cieľom je ho odkryť, povedal F. Palko. Pripomenul, že celosvetovo v minulom roku vynaložili Španieli na cestovný ruch 15,3 miliardy dolárov. „Ak chceme z tejto sumy získať viac, musíme im ušiť ponuku na mieru,“ dodal štátny tajomník.

Väčšina Španielov cestuje individuálne, pričom prednosť dávajú mestskému cestovnému ruchu a kultúre pred aktívnou dovolenkou. Jedným z veľkých lákadiel je pre nich gastronómia. „Španieli sú špecifickí svojím vzťahom ku gastronómii. Chcú destináciu nielen poznať, ale aj ochutnať. V tom im vie Slovensko vyjsť v ústrety veľkým výberom jedinečných jedál a chutí,“ zdôraznil štátny tajomník.

V rámci účasti na veľtrhu rokoval F. Palko aj s ministrom pre podnikanie autonómnej oblasti Katalánsko Felipem Puid I Godesom, ktorý zodpovedá aj za oblasť cestovného ruchu. „Slovensko má obrovské množstvo prírodných, kultúrnych, náboženských, ale aj technických pamiatok na malom území. Aby sme z nich mohli ťažiť, musíme mať zároveň dobre nastavené vzťahy s jednotlivými krajinami a posilňovať spoluprácu nielen na národnej, ale aj regionálnej úrovni,“ zdôraznil štátny tajomník po rokovaní.

Medzinárodný veľtrh EIBTM 2013 sa koná od 18. do 21. novembra 2013. Slovensko na veľtrhu prezentuje svojou expozíciou Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR). Cieľom je sprostredkovať informácie o takých destináciách, ktoré podnietia záujem španielskych turistov o Slovensko aj na dlhšie pobyty.

 

rokovanie ŠT

 

Martin Kóňa

hovorca Ministerstva dopravy,

výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

tel.číslo: + 421  918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk

Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

 


späť

na začiatoktlačiť