Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Tatry budú na Silvestra vyťažené domácimi i zahraničnými turistami

27.12.2013

Bratislava (27. decembra) – Príchod nového roka chcú v slovenských hoteloch či penziónoch osláviť mnohí slovenskí i zahraniční turisti. Ubytovacie kapacity v najznámejších lyžiarskych strediskách sú už vypredané a ak bude v zime dostatok snehu, nasledujúca sezóna môže prekonať tú vlaňajšiu. Prispieva k tomu aj prílev turistov cez letiská.

„Hotely v Nízkych aj Vysokých Tatrách sú na prelome roka prakticky úplne vypredané. Dokonca aj ubytovacie kapacity v penziónoch a na privátoch sú podľa našich informácií značne vyťažené,“ zdôraznil hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Martin Kóňa. Ako dodal, prvé odhady hovoria o pozitívnom vývoji tohtoročnej zimnej sezóny. „Viaceré naše oblastné organizácie cestovného ruchu hlásia, že domáci i zahraniční turisti majú veľký záujem o rezerváciu pobytov aj na ďalšie termíny,“ dodal.
Dobrý štart zimnej sezóny očakávajú tiež viaceré regionálne letiská. Napríklad na Letisku Poprad – Tatry pristane od 28. decembra do 10. januára spolu 16 letov z Ukrajiny a Ruska. Na zimnú dovolenku do Tatier tak podľa odhadov letiska priletí v tomto čase zhruba 3-tisíc turistov z Moskvy, Kyjeva a Charkova. „Oproti minulej zimnej sezóne očakávame nárast na úrovni 10percent,“ spresnila výkonná riaditeľka Letiska Poprad – Tatry Ivana Herkeľová. Zhruba od polovice januára do polovice marca bude na tomto letisku v prevádzke aj sezónne pravidelné spojenie s poľským Gdaňskom. Vďaka nemu pricestujú na severné Slovensko stovky poľských turistov.

No nie sú to len známe lyžiarske strediská, čo lákajú turistov. Svoje meno si v zahraničí postupne budujú i slovenské kúpele. „V tohtoročnej zimnej sezóne sa nám po šiestich rokoch prestávky podarilo  obnoviť charterové lety z Berlína do Piešťan. Sú určené pre nemeckých záujemcov o kúpele v Piešťanoch a v blízkom okolí,“ povedal výkonný riaditeľ Letiska Piešťany František Varga. Dodal, že na rok 2014 má letisko potvrdených zatiaľ 11 letov, pričom toto číslo môže ešte vzrásť. „Rokujeme tiež s ruskou leteckou spoločnosťou, aby k nám v budúcom roku lietali charterové lety aj z tejto krajiny,“ vysvetlil.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť