Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Na bratislavskom letisku vzniklo nové turistické informačné centrum

09.01.2014

Bratislava (9. januára 2014) – Na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave od dnešného dňa funguje nové informačné centrum pre turistov. Poskytne im kompletné informácie nielen o hlavnom meste, ale aj o zaujímavých miestach na celom Slovensku. Slávnostne ho otvoril štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Informácie sú dnes kapitálom. Pre turistov sú potrebné nielen v procese rozhodovania o destinácii ktorú navštívia, ale aj pri príchode do cieľovej stanice. Aj vďaka správnym informáciám sa z jednorazovej zážitkovej destinácie môže stať atraktívne miesto, ktoré budú cestujúci radi opätovne navštevovať,“ povedal F. Palko.
Turistické centrum bude prevádzkované Bratislavskou organizáciou cestovného ruchu a jeho otváracie hodiny sú prispôsobené letovému poriadku letiska tak, aby bolo nápomocné čo najväčšiemu množstvu turistov. „Letisko je ideálne miesto, kde môžeme turistom ponúknuť cenné rady a pomoc. Či už pri hľadaní vhodného dopravného spojenia, ubytovania, informácií o zaujímavých miestach alebo im môžeme poskytnúť mapy,“ povedal F. Palko.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu je jednou z najväčších oblastných organizácií, ktoré vznikli na základe zákona o podpore cestovného ruchu. Ponúka široké spektrum pomoci pre návštevníkov hlavného mesta, od najrôznejších informácií až po prehliadky mesta.


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.späť

na začiatoktlačiť