Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

V Poprade dostalo letisko novú halu aj batožinový systém na mieru

31.01.2014

Poprad (31. januára 2014) – Novú halu na letisku v Poprade dnes slávnostne otvoril predseda vlády SR Robert Fico spolu so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františkom Palkom. Letisko je vďaka tomu schopné vybaviť súčasne niekoľkonásobne viac pasažierov, ako to bolo doteraz.

„Vynovené letisko bude slúžiť nielen ako nová vstupná brána pre mnohých turistov, ktorí zavítajú na Slovensko, ale prinesie aj viac práce pre ľudí v tomto regióne. Je významným impulzom pre regionálny rozvoj celého Spiša aj širokého okolia,“ povedal R. Fico.
„Verím, že nový terminál prispeje k výraznému zlepšeniu dopravy. Päťdesiat rokov stará hala napriek modernizácii už nevyhovovala dnešným štandardom, a to nielen kvantitatívne, ale aj kvalitatívne,“ doplnil F. Palko. Nebolo možné vybaviť viac ako 150 ľudí naraz a letisko nemalo oddelené priestory na vybavenie príletov zo Schengenského priestoru a spoza jednotných európskych hraníc. Zastaraný a neefektívny bol aj batožinový systém.

Toto všetko je už minulosť a služby pre cestujúcich sa výrazne zlepšia. Nová hala je schopná naraz vybaviť 250 ľudí zo Schengenu a približne rovnaký počet aj spoza jeho hraníc. To je mimoriadne dôležité, ak si uvedomíme neustále narastajúci význam hostí z Ruska a Ukrajiny. V prípade odletov zasa slúžia cestujúcim tri moderné chcek-in pulty, ktoré spolupracujú s moderným batožinovým systémom navrhnutým špeciálne pre popradské letisko.
„Verím, že všetky prínosy novej haly sa prejavia aj v nasledujúcich rokoch a slovenský turizmus bude zažívať rovnako úspešné roky, akým bol rok 2013,“ dodal F. Palko. Ukazuje sa, že nastavený smer podpory destinačného manažmentu prináša ovocie. Výsledkom je, že za prvé tri štvrťroky roku 2013 medziročne vzrástol počet zahraničných turistov o viac ako desať percent. A to znamená viac práce nielen pre vynovené letisko, ale aj pre ľudí v regióne.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť