Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Zápisnice zo spoločných rokovaní čakajú iba na podpis dopravcov

05.03.2014

Bratislava (5. marca 2014) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja  (MDVRR) vždy poskytlo dopravcom zápisnice zo spoločných rokovaní a nie je pravda, že by sme v nich robili zmeny oproti pôvodným dohodám. Zápisnicu z prvého spoločného stretnutia už dopravcovia podpísali a zápisnica z druhého stretnutia sa pripomienkuje. Hlavným problémom je, že dopravcovia žiadajú dať do zápisu to, o čom sa  nerokovalo. 

„Dôrazne sa ohradzujeme voči tvrdeniam, že nechceme podpísať zápisnicu zo spoločného stretnutia alebo že meníme dohodnuté body,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. Práve naopak. Sporným bodom zápisnice je doplnenie požiadavky autodopravcov na nulové spoplatnenie bratislavského obchvatu, ktorú vzniesli dopravcovia až po rokovaní a napriek tomu ju žiadajú doplniť do zápisnice. „My sme nemali problém o tejto novej požiadavke rokovať, čo dokazuje aj fakt, že už na nasledujúcom stretnutí s dopravcami sme sa na tomto riešení dohodli. Je však logické, že nemôžeme dať do zápisnice zo stretnutia niečo, o čom sa vôbec nerokovalo,“ doplnil Stromček.

Aby ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja rozptýlilo všetky obavy poctivých kamionistov, zverejňuje kompletnú mailovú komunikáciu medzi MDVRR a zástupcami Únie Autodopravcov Slovenska (UNAS) k tejto zápisnici. Aj touto cestou chce vyzvať autodopravcov, aby si na základe zverejnených faktov sami spravili názor na to, kto v tejto situácii naťahuje čas a kto má záujem o konštruktívnych riešeniach.

Zápisnica

Komunikácia s UNAS

Vyjadrenie predsedníctva UNASu zo dňa 27.02.2014, ktoré sa konalo v Banskej Bystrici

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť