Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

MDVRR oceňuje, že predstavitelia UNAS sa vrátili za rokovací stôl

07.03.2014

Bratislava (7. marca 2014) – Rokovania rezortu dopravy a zástupcov združenia autodopravcov UNAS pokračovali dnešným stretnutím členov predsedníctva s ministrom Jánom Počiatkom. Na dnešnom rokovaní medzi predstaviteľmi ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a zástupcov združenia UNAS bola podpísaná zápisnica, ktorá potvrdzuje spoločný harmonogram ďalších krokov a rokovaní. Pôvodné požiadavky UNAS z februára sú spresnené tak, aby s nimi súhlasili obe strany.

„Vždy sme hovorili, že nie je dôvod na štrajk a že máme záujem na konštruktívnom rokovaní. Sme radi, že predstavitelia UNAS sa rozhodli prijať moje pozvanie v týchto rokovaniach pokračovať. Verím, že v tejto odbornej úrovni budeme pokračovať aj naďalej a téma sa už nebude ďalej politizovať,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.
Obomi stranami podpísaná zápisnica (ktorú zástupcovia médií nájdu v prílohe), potvrdzuje predchádzajúce dohody, ktoré sú v niektorých bodoch bližšie špecifikované. S týmito bodmi plánujú zástupcovia UNAS predstúpiť v nedeľu pred svojich členov a budú rokovať o odvolaní štrajku. Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček, ktorý tieto rokovania za ministerstvo zastrešuje, vyjadril ochotu zúčastniť sa nedeľného stretnutia a osobne vysvetliť postoje štátu autodopravcom.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť