Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Eurofondy z OPD pomáhajú naštartovať slovenskú ekonomiku

15.04.2014

Bratislava (15. apríla 2014) – Mimoriadne efektívnym čerpaním existujúcich eurofondov pomáhame slovenskej ekonomike k oživeniu nielen v oblasti rastu ekonomických ukazovateľov, ale aj v oblasti zamestnanosti. Odznelo na dnešnom slávnostnom zhromaždení delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory za účasti 110 predstaviteľov ekonomickej a podnikateľskej sféry Slovenskej republiky. Práve ekonomické oživenie bolo jedným z hlavných bodov schôdze.

„Som veľmi rád, že sa nám v posledných týždňoch podarilo zazmluvniť Operačný program Doprava na 100 percent,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. To sa pozitívne prejavuje aj v oživení slovenského stavebného priemyslu, najmä v oblasti cestnej infraštruktúry. „V roku 2012, pri našom nástupe na ministerstvo, bolo zazmluvnenie iba vo výške 54 %, čiže pomerne pesimistické,“ upozornil Palko.
V súčasnosti je rozostavaných takmer 110 km diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré po svojom dobudovaní spoja scelia našu cestnú sieť a výrazne skrátia čas cestovania medzi najväčšími slovenskými aglomeráciami. Len za posledné dva roky rezort dopravy naštartoval výstavbu takmer 75 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest a pripravil množstvo ďalších projektov v oblasti železníc, ciest prvej triedy alebo osobnej železničnej dopravy.

Rezort dopravy zároveň robí všetko pre to, aby tento trend pokračoval nielen v nasledujúcich rokoch, ale počas celého nasledujúceho programového obdobia 2014 – 2020. „V novom finančnom rámci sa nám podarilo s Európskou komisiou vyrokovať vyše 4 miliárd eur na dopravné projekty. Negociácie s Bruselom boli a sú veľmi náročné, ale už dnes môžem oznámiť, že nový Operačný program Integrovaná infraštruktúra bude schválený na jeseň tohto roka,“ povedal Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť