Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Refinancovanie Pribiny je najlepším dlhopisovým projektom minulého roka

16.04.2014

Bratislava (16. apríla 2014) – Refinancovanie prvého slovenského PPP projektu, rýchlostnej cesty R1 Pribina, získalo ďalšie ocenenie. Projekt, vďaka ktorému Slovensko už ušetrilo 2,6 milióna eur a rovnakú sumu ušetrí v nasledujúcich takmer troch desaťročiach každého pol roka,  tentoraz ocenil magazín EMEA Finance ako najlepší dlhopisový obchod minulého roka.

„Toto i predchádzajúce ocenenia sú jasným dôkazom dobre odvedenej práce, ktorá okrem šetrenia peňazí daňových poplatníkov robí Slovensku dobré meno v zahraničí,“ povedal Viktor Stromček, štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Celková úspora, ktorá sa refinancovaním dosiahne, sa vyšplhá až na 144,5 milióna eur. Len nedávno pritom refinancovanie získalo aj cenu časopisu Project Finance International (PFI) z dielne Thomson Reuters, ktorý ho vyhlásil za najlepší dlhopisový projekt v roku 2013 v Európe.

Slovensko dnes zároveň spustilo súťaž na poradcu, ktorý má vyhodnotiť aj možné spôsoby výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Nový poradca bude poskytovať komplexné poradenstvo pri zadávaní a realizácii výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. V prípade, ak sa potvrdia dlhodobé predpoklady a tento projekt bude realizovaný prostredníctvom PPP projektu, bude poradca poskytovať právne poradenstvo, technickú i finančnú podporu v súvislosti s koncesnou zmluvou na projektovanie, výstavbu, i jeho financovanie.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť