Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Študentské súťaže TOP turistická destinácia regiónu a Maják pre dopravu idú do finále

29.04.2014

Nitra (29. apríla 2014) – Oddnes sa rozhoduje o víťazoch súťaží „TOP turistická destinácia regiónu“ a Maják pre dopravu“, ktoré sa uskutočňujú v rámci výstavy Mladý tvorca 2014. Súťažiacim aj návštevníkom sa na slávnostnom otvorení výstavy prihovoril štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko.

„Oboma týmito súťažami by sme chceli podporiť záujem žiakov o štúdium a prácu v odvetviach nášho rezortu, ktoré majú dlhoročnú tradíciu, ale i perspektívnu budúcnosť,“ povedal počas otvorenia výstavy F. Palko. Preto rezort dopravy už v minulom roku vyhlásil súťaž Top turistická destinácia regiónu pre študentov stredných škôl zameriavajúcich profilujúcich sa na oblasť cestovného ruchu. Okrem tejto úspešnej súťaže pribudla aj úplne nová súťaž pre študentov v oblasti dopravy.

Cieľom súťaží je podporiť tvorivé myslenie žiakov stredných odborných škôl v oblasti dopravy aj cestovného ruchu. Dvadsať súťažiacich tímov bude súťažiť so svojimi prezentáciami, ktoré sa skladajú z propagačného materiálu a power-pointovej prezentácie.  Celý projekt nakoniec vyhodnotí odborná komisia a najúspešnejší súťažiaci budú ocenení na záverečnom vyhodnotení výstavy 30. apríla. Ocenení žiaci dostanú poukážku na nákup elektroniky a škola, z ktorej žiak pochádza, dostane plaketu. Celoštátna prezentačná výstava SOŠ Mladý tvorca 2014 sa uskutoční už po 22. raz. Záverečné kolo sa začína dnes a potrvá do 30. apríla 2014 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť