Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Kvalita ubytovania je pre turistov kľúčová

13.05.2014

Bratislava (13. mája 2014) – Ako udržať rastúci záujem turistov o Slovensko, ako modernizovať a zlepšiť dostupnosť ubytovacích zariadení, či ako zefektívniť poskytované služby. To sú nosné témy, o ktorých v týchto dňoch diskutuje štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko na stretnutí s manažérmi v oblasti cestovného ruchu na konferencii HORECA 2014.

„To, že počet turistov na Slovensku bol vlani najvyšší za ostatných 5 rokov, je signál, že to, čo robíme, robíme dobre,“ povedal F. Palko. Ako dodal, tieto výsledky sú zároveň záväzkom a v nastúpenom trende treba pokračovať. „Ubytovacie zariadenia by mali vytvárať viac zaujímavých  produktov a balíčkov, aby prilákali ešte vyšší počet domácich a zahraničných návštevníkov. Práve komplexná ponuka služieb totiž zohráva kľúčovú úlohu pri napĺňaní potrieb návštevníkov, hoci to, samozrejme, nie je prvotným dôvodom návštevy daného regiónu,“ zdôraznil.
Zvyšovanie kvality služieb v cestovnom ruchu podporí aj štát prostredníctvom vybudovania jednotnej značky systému kvality služieb. „Certifikácia bude dobrovoľná a získanú značku budú môcť využiť jednotlivé subjekty aj na svoje marketingové účely,“ povedal F. Palko. Začiatok certifikácie sa dá očakávať v roku 2016, pričom práve hotelierstvo a pohostinstvo bude pravdepodobne jednou z prvých oblastí certifikácie. 

Tento rok bude zároveň tretím rokom aktívnej podpory destinačného manažmentu prostredníctvom dotácií poskytovaných organizáciám cestovného ruchu. Zamerané sú najmä na marketing, infraštruktúru cestovného ruchu a podporu tvorby i predaja produktov. Práve regióny s najaktívnejšími organizáciami cestovného ruchu zaznamenali v minulom roku najlepšie výsledky v ubytovacej štatistike. Najvyšší počet turistov a prenocovaní bol v Bratislavskom, Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. V roku 2013 získalo dotácie 34 organizácií cestovného ruchu v celkovej sume 3,4 mil. eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť