Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Do práce na bicykli jazdí súťažne vyše 1 500 cyklistov

22.05.2014

Bratislava (22. mája 2014) – Prvý celoslovenský ročník podujatia Do práce na bicykli vstupuje do finále. Už len týždeň bude vyše 1 500 cyklistov z tridsiatky slovenských miest súťažiť o to, kto najazdí najviac kilometrov alebo jázd. Najúspešnejších ocení aj Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.

Súťaž má motivovať ľudí, aby využili na každodenné dochádzanie do práce bicykel. Ide totiž o ekologickú a zdravú formu dopravy, ktorá značne odľahčí mestá od negatívnych vplyvov individuálnej automobilovej dopravy. „Prvý celoslovenský ročník vzbudil mimoriadny záujem. Zapojilo sa 1 507 mužov a žien z najrôznejších kútov Slovenska a s rôznymi profesiami. Počnúc mládežou dochádzajúcou do škôl, cez zamestnancov súkromných firiem až po zamestnancov mestských úradov či mestskej polície,“ povedal národný cyklokoordinátor z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Peter Klučka. Súťaž sa koná v 30 slovenských mestách, v rámci ktorých súťaží 473 tímov. Ich úlohou je v priebehu mája najazdiť do práce a z práce čo najviac jázd alebo kilometrov.

„Najviac účastníkov je prirodzene vo veľkých mestách ako Bratislava, Banská Bystrica či Košice. No zahanbiť sa nedali ani menšie mestá ako Senec či Stará Ľubovňa,“ dodal P. Klučka. Organizáciu, priebeh i vyhodnotenie súťaže na úrovni miest a ceny pre súťažiacich bude zabezpečovať každé zúčastnené mesto vo vlastnej réžii. Následne ministerstvo vyhodnotí súťaž na celoslovenskej úrovni a ocení tých, čo najazdili najviac kilometrov alebo absolvovali najväčší počet jázd. Vecnú cenu získa aj najúspešnejšie mesto.

Zoznam zapojených miest:

Názov mesta

Počet zapojených tímov

Košice

27

Krupina

1

Bánovce nad Bebravou

6

Banská Bystrica

59

Stupava

1

Lučenec

12

Martin

51

Nitra

4

Prešov

22

Spišská Nová Ves

5

Dolný Kubín

10

Poprad

7

Piešťany

37

Liptovský Mikuláš

4

Trenčín

23

Rajecké Teplice

3

Moldava nad Bodvou

3

Žilina

7

Trnava

16

Bratislava

102

Modra

6

Bardejov

1

Šamorín

12

Nová Baňa

9

Senec

11

Zvolen

4

Levice

17

Veľký Šariš

1

Stará Ľubovňa

11

Vysoké Tatry

1

Spolu

473


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť