Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Najkrajší list o hudbe napísal školák z Kežmarku

29.05.2014

Kežmarok (29. mája 2014) – Súťaž o Najkrajší list 2014 už má svojho víťaza. Stal sa ním 12-ročný Erich Abt z Kežmarku. Cenu víťazovi národného kola súťaže Svetovej poštovej únie v písaní listov detí dnes odovzdal štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko spolu s generálnym riaditeľom Slovenskej pošty, a. s., Tomášom Druckerom.

„Do tohtoročného, v poradí už 43., ročníka súťaže bolo prihlásených 426 listov. Bolo veľmi náročné vybrať iba jeden z nich, ktorý bude zastupovať Slovenskú republiku vo svete,“ povedal počas odovzdávania ceny štátny tajomník F. Palko. „Verím, že víťazný list osloví aj medzinárodných porotcov,“ dodal.
Témou súťaže bolo ako hudba ovplyvňuje naše životy. Deti písali listy svojim najbližším, známym alebo len metaforicky o hudbe, ktorá je všade okolo nás. Víťazný list bol preložený do anglického jazyka a zaslaný Medzinárodnému úradu Svetovej poštovej únie do celosvetového kola. O tom, či slovenský list uspeje aj vo veľkej konkurencii listov z celého sveta, sa rozhodne v auguste tohto roku.

Odovzdanie ocenenia v Kežmarku spojil štátny tajomník F. Palko aj s návštevou oblastnej organizácie cestovného ruchu TATRY – SPIŠ – PIENINY, ktorá má sídlo priamo v Kežmarku a ktorej predsedom predstavenstva je primátor Kežmarku Igor Šajtalava a jej výkonnou riaditeľkou Gabriela Bodnárová. Hlavnými témami rokovania bola krátkodobá a dlhodobá stratégia tejto organizácie, príprava a realizácia konkrétnych projektov, ako aj jednotná prezentácia regiónu. Štátny tajomník s členmi tejto OOCR konzultoval aj prínosy dotácie zo štátneho rozpočtu poskytnutej v roku 2013 vo výške 26 851 eur. Oblastná organizácia vznikla v marci 2012 a má 25 členov.

 


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.späť

na začiatoktlačiť