Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Diaľnica z Bratislavy do Košíc sa zreálňuje

11.06.2014

Bratislava (11. júna 2014) – Národná diaľničná spoločnosť dnes podpísala zmluvu na výstavbu diaľničného úseku Lietavská lúčka – Višňové – Dubná Skala. Trinásť a pol-kilometrový diaľničný úsek s najdlhším slovenským tunelom Višňové výrazne skráti čas, ktorý vodiči potrebujú na prechod Žilinou, ako aj nehodového úseku pod Strečnom. Úsek by mal byť v plnej prevádzke v roku 2019.

„Plníme sľuby a diaľnice staviame na všetkých najdôležitejších ťahoch. Samozrejme, niektoré úseky sú z hľadiska cestovania kľúčové, a preto som veľmi rád, že ten najkľúčovejší, teda úsek s tunelom Višňové, sa už od zajtra môže začať stavať,“ povedal minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Diaľničný úsek hlavného diaľničného cestného ťahu D1 Lietavská lúčka – Višňové – Dubná skala bude podľa zmluvy s Národnou diaľničnou spoločnosťou stavať konzorcium firiem Salini Impregilo S.p.A. a DÚHA, a.s. Súčasťou  13 510 metrov dlhého úsek je aj najdlhší slovenský tunel Višňové, ktorý bude merať 7 410 metrov. Po dokončení kompletného diaľničného obchvatu Žiliny ušetria vodiči približne 23 minút, čo je viac ako polovica času, ktorý na prekonanie rovnakej vzdialenosti potrebujú dnes.
Viac podrobností nájdete na stránke Národnej diaľničnej spoločnosti.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.späť

na začiatoktlačiť