Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Veľké podujatia môžu pomôcť turizmu na Slovensku

19.06.2014

Bratislava (19. júna 2014) – Organizácia veľkých kultúrnych a športových podujatí, ako aj dôležitosť strategických partnerstiev a ich efektívne využívanie v oblasti cestovného ruchu. To boli hlavné témy, o ktorých diskutoval v uplynulých dňoch štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko na ministerskom stretnutí s  názvom „Mega podujatia pre udržateľný rozvoj cestovného ruchu“ v ruskom Soči.

„Veľké podujatia priťahujú veľký počet návštevníkov, ktorí pre hostiteľské štáty, regióny a mestá predstavujú značný zdroj príjmov. Pre lokálne firmy to znamená vyššie tržby, pre štát a samosprávu zase vyššie príjmy z daní a poplatkov,“ uviedol štátny tajomník F. Palko. Ako pripomenul, nezanedbateľný je aj prínos investícií do infraštruktúry a rozvoja služieb. „Samozrejme, je potrebná dôsledná príprava každého veľkého podujatia, aby potenciálne negatíva nezatienili prínosy,“ dodal štátny tajomník.

Na podujatí F. Palko prezentoval skúsenosti s organizáciou majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2011 a ich dosah na slovenský cestovný ruch. „Majstrovstvá sveta v hokeji nám potvrdili, že pri účelovom plánovaní veľkých podujatí treba brať do úvahy názory subjektov cestovného ruchu hostiteľského miesta,“ povedal po stretnutí F. Palko.
Podujatia sa zúčastnili ministri, vysokí štátni úradníci, odborníci a novinári z viac ako 20 krajín sveta. Nechýbal medzi nimi ani Taleb Rifai, generálny tajomník Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) so sídlom v Madride, či minister kultúry Ruskej federácie Vladimir Medinský.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť