Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Do užívania bolo odovzdaných 48 nových nájomných bytov v Tatrách

28.07.2014

Vysoké Tatry (28. júl 2014) – Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) František Palko dnes spoločne s primátorom mesta Vysoké Tatry Jánom Mokošom slávnostne odovzdal do užívania 48 nových nájomných bytov pre obyvateľov Tatranskej Lomnice. Ich výstavba bola financovaná v kombinácii dotácie z MDVRR a úverom zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). 

„Podpora a rozvoj bytovej politiky je jednou z priorít tejto vlády i nášho ministerstva, pretože zásadne ovplyvňuje kvalitu života obyvateľov. Som veľmi rád, že dnes môžeme odovzdať tieto byty tým, ktorí to najviac potrebujú,“ povedal F. Palko. Na obstaranie nových bytov v bytových domoch Breza a Borovica poskytlo MDVRR dotáciu vo výške 343 570 eur a ŠFRB poskytol výhodný úver vo výške 1 293 540 eur.

Mesto Vysoké Tatry využíva podpory na výstavbu nájomných bytov už od roku 2005 a patrí medzi najúspešnejšie mestá v tejto oblasti. Za toto obdobie sa mu podarilo zrealizovať výstavbu už 159 nových nájomných bytov. O úspešnosti týchto projektov mesta hovorí aj fakt, že mnohé z nich boli zaradené aj do súťaže stavieb Progresívne, cenovo dostupné bývanie.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť