Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Ministerstvo podporuje cestovný ruch aj na východe Slovenska

29.07.2014

Ratka (29. júla 2014) – Aktuálne projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu v Slovenskom raji, Podpoľaní či vo Vysokých Tatrách. To je hlavnou témou série rokovaní štátneho tajomníka ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Františka Palka, ktorý navštívi viaceré oblastné organizácie cestovného ruchu.

„Cestovný ruch je významným zdrojom príjmov a prináša prácu tisícom ľudí. Je to perspektívne odvetvie, ktoré treba neustále rozvíjať, inak nebudeme schopní obstáť v medzinárodnej konkurencii. Z pozície ministerstva sa preto snažíme nielen vytvárať najvhodnejšie legislatívne prostredie, ale podporujeme projekty v jednotlivých regiónoch aj finančne,“ povedal F. Palko.

Jedným z navštívených subjektov je Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR), ktorá pôsobí na území okresov Lučenec, Poltár a Veľký Krtíš, i v časti okresu Detva. Tento rok získala dotáciu vo výške 20 184 eur. „Poskytnuté peniaze organizácia využije primárne na propagáciu, budovanie a údržbu infraštruktúry, ale aj na činnosť turistického informačného centra,“ povedal F. Palko. Ako dodal, na rokovaní bol predstavený aj projekt I. etapa južnej turistickej magistrály Novohradom, v rámci ktorého má byť vybudovaná cyklotrasa k pieskovcom či známemu skamenenému stromu. Projekt je v súčasnosti vo fáze prípravy.

Štátny tajomník dnes rokoval aj so zástupcami Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj, ktorá v tomto roku získa dotáciu 8 190 eur. „Všetky prostriedky sú určené na budovanie a obnovu infraštruktúry cestovného ruchu, akou sú napríklad turistické chodníky či cyklotrasy. Kvalitná infraštruktúra a dopravná dostupnosť Slovenského raja sú pre turistov kľúčové, preto chceme aj naďalej podporovať projekty prispievajúce k jej zlepšeniu,“ vysvetlil F. Palko.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Vysoké Tatry – Podhorie, ktorú F. Palko navštívil včera, získala v tomto roku dotáciu v sume 38 500 eur. Celkovo ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja v tomto roku podporí oblastné a krajské organizácie cestovného ruchu dotáciami  vo výške 3,7 milióna eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť