Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Hospodárenie štátnych firiem z rezortu dopravy sa medziročne zlepšilo o takmer 67 miliónov eur

20.08.2014

Bratislava (20. august 2014) – Štátnym akciovým spoločnostiam, ktoré pôsobia v oblasti rezortu dopravy, sa darí. Všetky významné podniky v tomto rezorte medziročne zlepšili hospodárenie, pričom v niektorých prípadoch sa situácia zlepšila o desiatky miliónov eur. Kumulatívne vytvorili spoločnosti z rezortu dopravy zisk po zdanení prevyšujúci 31 miliónov eur. V roku 2012 pritom boli ešte v strate väčšej ako 35 miliónov eur.

„V minulom roku sa naplno prejavili opatrenia, ktoré sme spravili pre ozdravenie firiem v našom rezorte,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek. Príkladom je hospodárenie Slovenskej pošty, ktorá bola dlhé roky v strate a plánovala znižovať počet zamestnancov. Po nástupe súčasného vedenia rezortu sa zmenila aj filozofia a pošta začala hľadať ďalšie pole pôsobnosti. Aj vďaka tomu v minulom roku skončila pošta s čistým ziskom prevyšujúcim 2,2 milióna eur, pričom v posledných troch rokoch bola v strate priemerne vyše osem miliónov eur.

Z celkového pohľadu bola mimoriadne úspešná Národná diaľničná spoločnosť, ktorá svoje hospodárenie medziročne zlepšila o tridsať miliónov eur. Darilo sa aj nákladnej železničnej spoločnosti Cargo, ktorá síce zaznamenala iba mierny zisk, ale medziročne svoje výsledky upravila o viac ako 20 miliónov eur.

 


Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť