Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Štát v tomto roku podporil viac ako 2 000 nájomných bytov

21.08.2014

Bratislava (21. august 2014) – Štátna podpora nájomného bývania vzrástla v tomto roku o viac ako 103 percent, vďaka čomu sa podarilo rozbehnúť podporu 2 007 nájomných bytov. Zo zdrojov ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, ako aj Štátneho fondu rozvoja bývania išlo na podporu nájomného bývania viac ako 95 miliónov eur.

„Veríme, že tieto peniaze pomôžu predovšetkým mladým rodinám a  ľudom zo sociálne slabších vrstiev nájsť si bývanie a zároveň pomôžu aj zvýšiť zamestnanosť v oblasti stavebníctva,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko. Aj preto je podpora budovania nájomných bytov jednou z priorít rezortu dopravy v oblasti podpory bývania.
Najviac štátom podporovaných nájomných bytov sa stavia v Nitrianskom kraji, kde ich pribudne 423. Za ním nasleduje Banskobystrický a Prešovský kraj. Spolu sa na území Slovenska podporilo z dotačných mechanizmov rezortu dopravy, ako aj z úverov Štátneho fondu rozvoja bývania viac ako 2 000 bytov, čo je medziročne o vyše 600 bytov viac.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť