Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Nemecký trh je príležitosťou pre biznis i cestovný ruch

23.09.2014

Berlín (23. septembra 2014) – Dve desiatky slovenských firiem v oblasti dopravnej a koľajovej techniky, stavieb tunelov a mostov sa opätovne úspešne prezentuje na najväčšom medzinárodnom veľtrhu InnoTrans v Berlíne. Na podujatí s celosvetovou účasťou vystavovateľov a delegácií ministrov reprezentuje Slovensko aj štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

 „Pre slovenské firmy ide o jedinečnú príležitosť prezentovať sa pred odbornou aj laickou verejnosťou v segmentoch dopravnej a koľajovej techniky. Zároveň sa im ponúka možnosť nadviazať nové medzinárodné kontakty a získať cenné informácie o inováciách a trendoch budúcnosti,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

O možnostiach spolupráce diskutoval štátny tajomník F. Palko i na spoločnom stretnutí ministrov s nemeckým spolkovým ministrom pre dopravu a infraštruktúru Alexandrom Dobrindtom.

Medzi slovenskými firmami prítomnými na najväčšom medzinárodnom veľtrhu v Berlíne sú napríklad AVOKOV - Asociácia výrobcov a opravcov koľajových vozidiel s členmi - EVPÚ, HMH, Regonik, Techklima, ŽOS Trnava, Tatravagónka Poprad či ŽS Cargo. K základným segmentom veľtrhu InnoTrans patria železničné a koľajové technológie, infraštruktúra, stanice, nástupištia, vybavenie vozidiel a staníc či verejná hromadná doprava a IT služby. Do Berlína prišli vystavovatelia z takmer 50 krajín sveta, akreditovala sa viac ako tisícka novinárov a brány veľtrhu prekročili návštevníci zo 140 krajín z celého sveta.  

Štátny tajomník F. Palko využil pracovnú cestu v Nemecku aj na prezentáciu Slovenska v súvislosti s blížiacou sa zimnou turistickou sezónou. Cestovanie je totiž neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu Nemcov a v ich hodnotovom rebríčku sa nachádza na jednom z popredných miest. Momentálne sa blíži zimná turistická sezóna a  pre nemeckých klientov sú slovenské lyžiarske strediská veľmi zaujímavé. Po kvalitnej lyžovačke a obdivovaní nádhernej panorámy našich horských stredísk im ponúkame možnosť ochutnať veľmi dobrú slovenskú gastronómiu, zažiť ľudové tradície a okúsiť našu známu pohostinnosť,“ prezentoval F. Palko.

Nemecko predstavuje z hľadiska aktívneho zahraničného cestovného ruchu kľúčový zdrojový trh pre Slovensko. Návštevníci z Nemecka sa nachádzajú na treťom mieste v rebríčku návštevnosti slovenských ubytovacích zariadení. Celkový podiel na zahraničnej návštevnosti Slovenskej republiky je v prípade Nemecka aktuálne na úrovni 8,5 %.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť