Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Bratislavčania s pomocou ministerstva dopravy dostali nové byty

09.10.2014

Bratislava (9. októbra 2014) – Bratislavčania dostali do užívania ďalších 48 nových nájomných bytov. Ich výstavba bola financovaná v kombinácii dotácie z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky (MDVRR SR) a rozpočtovými prostriedkami mesta Bratislava.

„Podpora bývania je naša priorita a teší nás, že dnes môžeme dať Bratislavčanom do užívania ďalších 48 nových nájomných bytov. Sú určené pre obyvateľov s nízkymi príjmami. Teda pre tých, čo to najviac potrebujú,“ uviedol F. Palko. Na obstaranie nových nájomných bytov na Čapajevovej ulici poskytlo MDVRR SR dotáciu vo výške 461 350 eur, čo predstavuje 25% obstarávacích nákladov na stavbu. Zvyšné prostriedky zabezpečilo mesto Bratislava prostredníctvom vlastných rozpočtových prostriedkov.

O od roku 2000 sa vďaka tejto forme podpory ministerstva podarilo v Bratislave obstarať už 548 nájomných bytov. „Uvedomujeme si, že tento počet bytov nie je pre hlavné mesto dostatočný, ale sme pripravení, v rámci našich možností ďalej podporovať rozvoj verejného nájomného bývania v hlavnom meste,“  dodal F. Palko.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


 

 


späť

na začiatoktlačiť