Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

F. Palko: Oblastné organizácie cestovného ruchu potrebujú viac spolupráce

24.10.2014

Bratislava (24. októbra 2014) – Marketingové stratégie, kroky na zvýšenie konkurencieschopnosti jednotlivých regiónov a využívanie pridelených dotácií. To sú hlavné témy, ktorým sa v týchto dňoch venuje štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko spolu s predstaviteľmi oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR).

„Nestačí len poskytnúť cestovnému ruchu finančnú podporu. Potrebujeme vedieť, na čo smerujú naše dotácie, či majú oblastné organizácie jasnú víziu a či podnikajú kroky potrebné na jej dosiahnutie,“ povedal F. Palko. „V neposlednom rade chceme vyzdvihnúť zaujímavé myšlienky a diskutujeme o konkrétnych projektoch, ktoré majú pre daný región zmysel a prínosy,“ dodal štátny tajomník. V týchto dňoch sa stretol so zástupcami OOCR Klaster Orava, OOCR Turiec-Kremnicko, OOCR Kysuce, OOCR Dudince a OOCR Banská Štiavnica.

F. Palko pozitívne hodnotí najmä snahu o lepšiu propagáciu regiónov prostredníctvom efektívnejších marketingových stratégií. „Je vidieť, že kráčame správnym smerom,“ konštatoval po stretnutiach. Vyzdvihol úspechy pri propagácii atraktívnych lokalít v jednotlivých regiónoch i vytváranie podmienok na rozvoj cykloturistiky. K novým cyklotrasám pribúdajú pre lepšiu orientáciu turistov napríklad aj nové cykloturistické mapy.

„Skrytý potenciál ešte vidím v rozvíjaní spolupráce medzi susediacimi oblastnými organizáciami,“ zdôraznil štátny tajomník. „Ideálny stav je taký, keď turistu zaujme jedna lokalita natoľko, že dostane chuť spoznať zo Slovenska ešte viac. Fungujúce lokálne väzby regiónov mu pritom môžu úplne prirodzeným spôsobom ponúknuť nové zaujímavé zážitky a predĺžiť tak jeho dovolenku,“ vysvetlil F. Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

 


späť

na začiatoktlačiť