Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

O kľúčových európskych cestách sa bude rokovať na Slovensku

03.12.2014

Brusel (3. decembra 2014) – Na Slovensku sa bude rokovať o kľúčových európskych cestách a železničných koridoroch v našom regióne. Štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko dnes pozval novú eurokomisárku pre dopravu Violete Bulc na spoločné rokovanie vrcholných zástupcov krajín V4 a Rakúska k problematike cestných a železničných koridorov siete TEN-T v regióne.

„Veríme, že spoločným úsilím sa nám podarí skvalitniť celú dopravu v regióne, čo pomôže nielen ľudom, ktorí tu žijú, ale aj celej Európe,“ povedal dnes F. Palko. Štátny tajomník dnes v Bruseli v rámci stretnutia ministrov pre dopravu rokoval aj o návrhoch pre aplikáciu               4. železničného balíka, týkajúceho sa liberalizácie trhu železničnej dopravy. Talianske predsedníctvo však vzhľadom na množstvo praktických problémov predložilo na schválenie len správu o pokroku, v rámci ktorej si jednotlivé štáty vyjasňujú svoje pozície.

„Veríme, že ak sa budú rešpektovať špecifiká jednotlivých krajín, najmä tých, kde už súčasný systém preukazuje vysokú efektívnosť a kvalitu železničnej dopravy, a zároveň sa nebudú vytvárať príliš striktné a obmedzujúce pravidlá pre členské štáty, budeme môcť dosiahnuť dohodu,“ povedal F. Palko.

Rade ministrov pre dopravu sa dnes podarilo dohodnúť na zásadných otázkach rozhodnutia pre splnomocnenie členských krajín na podpis a ratifikáciu medzinárodného dohovoru v námornej doprave. Na záver rady štátny tajomník F. Palko spolu so zástupcami ostatných siedmych krajín spoločne podpísal master plán pre obnovu a údržbu plavebnej dráhy Dunaja a jeho splavných prítokov. 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť


späť

na začiatoktlačiť