Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Štúdia hodnotiaca možnosti výstavby veľkého bratislavského obchvatu je k dispozícii verejnosti

16.01.2015

Bratislava (16. decembra 2015) – Kľúčová štúdia dokazujúca výhodnosť výstavby veľkého diaľničného obchvatu  D4 a rýchlostnej cesty R7 je zverejnená v plnom rozsahu. Jej závery jasne ukazujú na výhodnosť výstavby tohto projektu prostredníctvom modelu verejno-súkromného partnerstva.

„Rozhodli sme sa zverejniť kompletne celú štúdiu napriek tomu, že nám to neodporúčal poradca, pretože máme maximálny záujem na čo najväčšej transparentnosti a sme pripravení odpovedať na všetky odborné otázky, ktoré s týmto projektom súvisia,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Počiatek.

Rezort dopravy tak pokračuje v nastúpenom trende, kedy na internetových adresách obchvatbratislavy.sk a D4R7.sk zverejňuje všetky dostupné informácie k týmto projektom tak, aby si ich mohli naštudovať nielen prípadní súťažiaci, ale aj široká verejnosť. Práve na týchto adresách je od dnešného dňa zverejnená aj štúdia realizovateľnosti. Poradca ministerstva dopravy pre tento projekt zároveň pripravuje na 6. februára 2015 odborný seminár, kde bude priestor na podrobné vysvetlenie jednotlivých aspektov celej štúdie ako aj systému financovania infraštruktúrnych projektov cez PPP.

Diaľničný obchvat D4 a s ním súvisiaca rýchlostná cesta R7 významným spôsobom pomôže všetkým vodičom, ktorí prechádzajú cez hlavné mesto Slovenskej republiky a zároveň dokáže vyriešiť kritickú dopravnú situáciu v husto osídlenom regióne na juhovýchod od Bratislavy. V týchto oblastiach je už dnes doprava na hranici únosnosti a po zohľadnení očakávaných rastov intenzity dopravy bude v roku 2020 doprava na týchto úsekoch kolabovať. Preto je prioritou rezortu dopravy začať s výstavbou čo najskôr.


späť

na začiatoktlačiť