Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Starostovia z obcí pri rýchlostnej ceste R7 ocenili pokrok v príprave

22.01.2015

Čilistov (22. januára 2015) – Starostovia obcí na trase budúcej rýchlostnej ceste R7 od Bratislavy v smere na Dunajskú stredu ocenili pokrok, ktorý v príprave tohto projektu dosiahlo Ministerstvo dopravy výstavby a regionálneho rozvoja SR. Reagovali tak na informácie ministra dopravy Jána Počiatka, ktorý ich informoval o výsledkoch štúdie realizovateľnosti na tento projekt, ako aj o posunoch pri príprave tejto stavby.

„Som veľmi rád, že starostovia dotknutých obcí chápu súčasnú situáciu a sú nám maximálne nápomocní pri realizácii tohto projektu,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii po skončení stretnutia minister dopravy Ján Počiatek.

Zástupcovia rezortu dopravy dnes prítomných starostov detailne informovali o výsledkoch štúdie realizovateľnosti, ktorá jednoznačne dokázala, že stavať túto cestu je výhodné prostredníctvom formy verejno-súkromného partnerstva (PPP). V prípade, ak by nebolo možné využiť na výstavbu tejto cesty súkromné zdroje, odložila by sa jej výstavba po roku 2023 kvôli nedostatku zdrojov v štátnom rozpočte aj európskych fondoch.

Diskusia prebiehala aj o ďalšom postupe prác. Už dnes totiž prebieha majetkovo-právne vyrovnanie na úsekoch rýchlostnej cesty R7, kde bolo identifikovaných 2199 vlastníkov pozemkov. „Chcel by som všetkých starostov poprosiť, aby vo svojich obciach informovali ľudí o tom, aby boli konštruktívni pri výkupe pozemkov, pretože je predovšetkým v ich záujme, aby všetky technické procesy skončili čo najskôr a mohlo sa začať stavať,“ povedal J. Počiatek.


späť

na začiatoktlačiť