Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Začal sa najvýznamnejší turistický veľtrh na Slovensku

29.01.2015

Bratislava (29. januára 2015) – Dnes sa začal najvýznamnejší turistický veľtrh na Slovensku, ktorého ambíciou je okrem iného predstaviť Slovensko ako atraktívnu turistickú destináciu pre turistov z celého sveta. Aj preto sa na jeho otvorení zúčastnil štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja  SR František Palko. Rezort dopravy zároveň prevzal záštitu nad týmto podujatím.

„V uplynulých rokoch sme predstavili niekoľko veľmi silných nástrojov na rozvoj turistického ruchu, ktoré majú spoločné tri slová: kvalita, rozvoj a  príležitosť,“ povedal na dnešnom otvorení veľtrhu štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja F. Palko. Zároveň dodal, že aj v roku 2015 chce podarí analyzovať a pripravovať riešenia, ktoré posunú turizmus na Slovensku zasa vpred.

Pôjde predovšetkým o posúdenie možností zavedenia rekreačných poukazov a daňových či odvodových zvýhodnení pre podnikateľov v cestovnom ruchu. Okrem podpory ekonomiky alebo zamestnanosti je však nutné zvážiť aj všetky dopady na štátny rozpočet, ktoré budú nielen na príjmovej, ale aj výdavkovej strane. Štátny tajomník rezortu dopravy zároveň na veľtrhu sprevádzal bulharskú ministerku turizmu Nikolinau Angelkovu, s ktorou potom viedol bilaterálne rokovania.

Na medzinárodnom turistickom veľtrhu ITF Slovakiatour sa prezentuje portfólio cestovných kancelárií, ako aj turistické informácie sprostredkované zahraničnými centrálami krajín. Minulý rok ho navštívilo 75 000 hostí. Organizátori očakávajú, že tento rok bude počet záujemcov ešte vyšší. Podujatie je na výstavisku Incheba pre širokú verejnosť otvorené od piatka 29. januára až do nedele 1. februára 2015.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť