Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Počet štátom podporených bytov prekonal pokrízovú úroveň

17.03.2015

Bratislava (17. marca 2015) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR prostredníctvom dotácií a z úverov zo Štátneho fondu rozvoja bývania v minulom roku podporilo 2007 bytových jednotiek. To je o takmer polovicu viac ako v predchádzajúcom roku.

Som veľmi rád, že od konca krízy sa nám darí zvyšovať počet podporených bytových jednotiek a stále viac a viac sociálne ohrozených rodín si našlo strechu nad hlavou,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.

V minulom roku medziročne vzrástla celková dotácia, ktorou štát prispel na rozvoj bývania, o 70 percent. Ak by sme sa pozreli na to, o koľko medziročne vzrástla iba dotácia na rozvoj nájomného bývania, tak by sme zistili, že je to o viac ako 100 percent. Štát tak v minulom roku prakticky zdvojnásobil objem peňazí, ktoré smeruje na podporu nájomných bytov. Dotácie štátu boli v minulom roku najväčšie od začiatku krízy v roku 2008.

K dotáciám, ktoré každoročne udeľuje ministerstvo dopravy, ešte treba pripočítať viac ako 170 miliónov zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Výsledok je, že počet podporených bytov vzrástol takmer o polovicu.

Najmenej peňazí vyčerpali dva najbohatšie regióny, teda Bratislavský a Košický kraj. Naopak väčšina žiadateľov pochádza z Nitrianskeho, Bystrického a Prešovského kraja. V týchto troch regiónoch štát podporil vznik takmer 1 200 bytov, čo je o bezmála tisíc viac ako v okolí dvoch najväčších slovenských miest.

 

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť