Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko sa prezentuje na veľtrhu cestovného ruchu v Moskve

20.03.2015

Bratislava (20. marca 2015) – Prilákať väčší počet ruských turistov má za cieľ účasť Slovenska na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu MITT v Moskve. Preto sa dnes štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko osobne zúčastnil na tomto veľtrhu. Včera slávnostne otvoril Slovenský večer a absolvoval tlačovú konferenciu s ruskými médiami.

  „Ruskí návštevníci patria stabilne k poprednej klientele našich ubytovacích zariadení cestovného ruchu, a to nielen preto, že ich k tomu viažu tradície, rodinné vzťahy, blízkosť jazyka, ale aj mentalita národa,“ povedal František Palko. Počet ruských turistov na Slovensku si  dlhodobo  udržuje v prvej desiatke návštevníkov. Ruskí návštevníci Slovensko dobre poznajú. Vyhľadávajú našu prírodu, pamiatky UNESCO, lyžiarske svahy, hudobné, folklórne a kultúrne festivaly.

Okrem toho prichádzajú, aby sa zregenerovali a načerpali nové sily v našich kúpeľoch. Rusko sa dostalo na tretiu priečku kúpeľných hostí zo zahraničia, hneď za Českú republiku a Nemecko. Cestovný ruch na Slovensku v sebe skrýva obrovský nevyužitý potenciál, ktorý chce ministerstvo dopravy odkryť a naplniť. Spolupráca ponúka nové možnosti rozšírenia ponuky produktov cestovného ruchu, napríklad prepojenie kúpeľnej liečby rodičov a pobytov detí v táboroch.

Ruskí turisti už tradične patria medzi najobľúbenejších turistov medzi hoteliérmi a obchodníkmi, lebo v porovnaní s ostatnými národmi počas dovolenky utrácajú najviac peňazí. Podľa Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO) je Rusko na základe výšky výdavkov na cestovanie do zahraničia piatym najväčším zdrojový trhom na svete a momentálne patrí k trhom s najrýchlejšie rastúcim objemom výdavkov na cestovanie.

Tohtoročný 22. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu MITT (Moscow International Exhibition Travel and Tourism) v Moskve sa koná od 18. marca do 21. marca. Oficiálne sa moskovská výstava MITT radí medzi päť najväčších svetových veľtrhov cestovného ruchu a vyznačuje sa vysokou koncentráciou dôležitých medzinárodných a ruských firiem pôsobiacich v cestovnom ruchu.


späť

na začiatoktlačiť