Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Do súťaže „Do práce na bicykli 2015“ sa už môžu hlásiť cyklistické tímy

01.04.2015

Bratislava (1. apríla 2015) – Od dnešného dňa sa môžu do súťaže „Do práce na bicykli“ prihlasovať dvoj až štvorčlenné tímy z organizácií a spoločností sídliacich v mestách, ktoré sa už do súťaže prihlásili. Prihlasovanie prebieha na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

„Ľudia, ktorí sa chcú do súťaže zapojiť, avšak ich mesto sa ešte neregistrovalo, by sa mali obrátiť na predstaviteľov samosprávy, aby svoje mesto do tejto súťaže prihlásili,“ povedal národný cyklokoordinátor z ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Peter Klučka. Do dnešného dňa sa do súťaže prihlásilo už 28 slovenských miest vrátane všetkých ôsmich krajských miest!

Registrácia ďalších miest do súťaže je stále možná až do 16. apríla 2015, pričom jednotlivé cyklistické tímy majú možnosť zapojiť sa až do 27. apríla 2015. Samotná súťaž bude prebiehať v máji. Základnou víziou súťaže je podpora alternatívneho spôsobu  každodenného dochádzania do práce na bicykli, ako aj motivácia zamestnávateľov pre vytváranie vhodných podmienok pre svojich zamestnancov, využívajúcich tento ekologický dopravný prostriedok.


späť

na začiatoktlačiť