Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovenské skúsenosti pomôžu Chorvátom

04.08.2015

Bratislava (10. júla 2015) – Úspešne realizované eurofondové projekty z oblasti verejnej osobnej dopravy dnes predstavili zástupcovia ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR svojim chorvátskym kolegom. Výmenu skúseností iniciovali technickí poradcovia Európskej únie – JASPERS – ktorí dlhodobo oceňujú slovenské know-how pri čerpaní fondov EÚ.

„Slovenské ministerstvo dopravy urobilo v posledných troch rokov významný pokrok v príprave a implementácii projektov v oblasti infraštruktúry a dopravných prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. Je preto veľmi užitočné posunúť vaše konkrétne skúsenosti partnerom z Chorvátska, ktoré je novým členom Európskej únie,“ povedal technický expert organizácie JASPERS  Neri di Volo.
Súčasťou stretnutia bola aj obhliadka projektov Operačného programu Doprava v Bratislave. Chorvátski hostia mali možnosť diskutovať o najväčších problémoch a výzvach v projektoch, ako je nákup prostriedkov MHD, obnova vozovní, či rekonštrukcia a výstavba električkových tratí aj s prijímateľmi eurofondov – magistrátom hlavného mesta Bratislavy a Dopravným podnikom Bratislava.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.späť

na začiatoktlačiť