Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Turistov prišlo o šestinu viac

02.10.2015

Bratislava (2. októbra 2015) – Slovensko zostáva atraktívnym miestom pre turistov. Svedčia o tom posledné čísla štatistík. Prvý letný mesiac prilákali krásy Slovenska takmer 455-tisíc ľudí. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o vyše 17-percentný nárast.  Najvyšší počet turistov, vyše štvrť milióna, bol práve zo Slovenska.

„Sme veľmi radi, že sa udržal trend z minulých mesiacov a aj v júli na Slovensko prichádzalo viac turistov v porovnaní s minulým rokom. Dobrou správou je aj fakt, že s nárastom turistov rastie aj počet prenocovaní a turisti u nás zároveň míňajú aj viac peňazí,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko.
Počet prenocovaní v júli na Slovensku dosiahol vyše 1,5 milióna. V porovnaní s júlom 2014 ide o takmer 16-percentný nárast.  Najvyšší počet zahraničných návštevníkov (vyše 66-tisíc) v lete prichádzalo tradične zo susednej Českej republiky, kde bol zaznamenaný vyše 20-percentný medziročný nárast. Na ďalších priečkach sa umiestnili turisti z Poľska (vyše 19-tisíc) a Nemecka (vyše 17-tisíc).

Podporiť cestovný ruch v ďalších mesiacoch môže podľa Františka Palka aj naše členstvo vo výkonnom výbore Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). Slovensko tak prvý raz v histórii bude nasledujúce štyri roky reprezentovať svetový cestovný ruch. „Aj tento úspech je tiež príležitosťou na to, aby sa na Slovensku konali viaceré dôležité podujatia cestovného ruchu, čím sa Slovensko stane ešte zaujímavejšou  krajinou ako destinácia cestovného ruchu,“ dodal štátny tajomník František Palko.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail:info@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť