Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Súťaž na bratislavský obchvat nikto nespochybnil

10.02.2016

Bratislava (10. februára 2016) – Viac ako rok trvajúca súťaž na výstavbu bratislavského ochvatu D4 a s ním súvisiacej rýchlostnej cesty R7 sa skončila bez jedinej námietky voči postupom vo verejnom obstarávaní. Aj vďaka maximálne transparentnému prístupu k celej súťaži je dnes projekt kvalitne pripravený a stavať sa môže začať v súlade s viac ako tri roky starým harmonogramom už na jar tohto roku.

„Ľudom, ktorí na tento projekt dlhé roky čakajú, sme sľúbili transparentnú súťaž, ktorá zaručí nielen najlepší projekt, ale zároveň aj najvýhodnejšiu ponuku pre štát. Dnes je jasné, že sme svoj sľub splnili a projekt je pripravený na výstavbu,“ povedal na stretnutí s členmi petičného výboru za urýchlenú výstavbu D4R7 štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Viktor Stromček. 
Ministerstvo dopravy po uplynutí lehoty na odvolenie už včera zverejnilo aj aktualizovaný prepočet hodnoty za peniaze na stránke www.obchvatbratislavy.sk. Ten porovnáva výhodnosť konkrétnej ponuky výstavby cez PPP model s klasickým modelom výstavby. Všetky výpočty jednoznačne potvrdzujú výhodnosť urýchlenej výstavby cez projekty verejno- súkromného partnerstva.

Ministerstvo dopravy zároveň pozýva širokú odbornú aj laickú verejnosť na účasť na odbornom seminári k tejto téme, ktorý sa uskutoční 16. februára 2016. Pozvánka a adresa, na ktorej sa treba prihlásiť, budú zverejnené na webstránke rezortu dopravy. V prípade, ak diskusie k tomuto projektu neprinesú nové fakty, ktoré by závažným spôsobom spochybnili nezávislé analýzy odborníkov, bude môcť o výstavbe tejto cesty rozhodnúť ešte súčasná vláda.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť