Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Prvá výzva na získanie príspevku na zatepľovanie je vyhlásená

16.02.2016

Bratislava (16. februára 2016) – Kto chce získať od štátu tisícky eur na zatepľovanie svojho staršieho domu, oddnes môže začať pripravovať podklady a žiadosť bude môcť podať už od 16. marca 2016. Predseda vlády SR Robert Fico spolu so štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Františkom Palkom dnes spustili prvú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na zateplenie rodinného domu, ktorý je súčasťou druhého sociálneho balíčka. O príspevok bude môcť prvých tisíc žiadateľov oficiálne požiadať už o mesiac.

„Našou prioritou je, aby čo najviac ľudí bývalo v ekonomicky a energeticky menej náročných domoch, vďaka čomu ľudia zlepšia svoj život a v konečnom dôsledku ušetria peniaze. Preto sa vláda prostredníctvom ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja rozhodla motivovať vlastníkov rodinných domov na ich obnovu,“ povedal F. Palko. Maximálna výška príspevku na jeden rodinný dom môže dosiahnuť sumu až 6 500 eur.
Znenie výzvy je dostupné na webovom portáli www.zatepluj.sk a na webovom sídle ministerstva www.mindop.sk spolu s tlačivami, ktoré treba vyplniť, ich vzormi, ako aj podrobným návodom na podanie celej žiadosti. Ďalšia výzva na predkladanie žiadostí bude vyhlásená už v druhom štvrťroku tohto roku. Termín začatia podávania žiadostí je 16. marec 2016. Elektronický formulár bude dostupný od tohto dátumu na webovom portáli www.zatepluj.sk v časti „podávanie žiadostí“.
Po vyplnení elektronického formulára žiadosti a jeho odoslaní  bude pridelené uchádzačovi identifikačné číslo a vygenerovaná listinná podoba žiadosti. Listinnú podobu žiadosti spolu s príslušnými prílohami žiadateľ predloží ministerstvu do piatich pracovných dní odo dňa odoslania elektronickej podoby žiadosti. Termín ukončenia podávania žiadostí je 12. apríl 2016, resp. po naplnení počtu žiadostí (1 000). Oznámenie o zverejnení výzvy automaticky dostane aj približne 4 000 ľudí, ktorí sa už zaregistrovali na webovej stránke zatepluj.sk a prejavili záujem o príspevok na zatepľovanie.
Záujemcovia budú môcť požiadať o príspevok na zateplenie pred samotným zateplením alebo aj po realizácii zateplenia rodinného domu. O dotáciu tak bude možné požiadať aj na rodinné domy, ktoré boli zateplené po 31. decembri 2014.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.

 


späť

na začiatoktlačiť