Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

60 zmodernizovaných železničných priecestí prispeje k bezpečnosti premávky

02.03.2016

Bratislava (2. marca 2016) – Z Operačného programu Doprava sa do konca minulého roka podarilo zmodernizovať 40 priecestí v Trnavskom, Nitrianskom, Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji. Ďalších 20 železničných priecestí na východe Slovenska bude dokončených v priebehu marca.

Prejazd cez železničné priecestie patrí medzi najrizikovejšie situácie, ktoré musí vodič riešiť v cestnej premávke. „Našou prioritou je bezpečnosť tak cestnej ako aj železničnej dopravy. Zmodernizované železničné priecestia prispejú k zvýšeniu bezpečnosti všetkých účastníkov premávky. Hlavná zodpovednosť je však vždy na jednotlivcovi. Dodržiavanie pravidiel premávky a bezpečnosti pri prechode cez koľaje  by malo byť samozrejmosťou pre každého,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, Ján Počiatek. 

Zmodernizované železničné priecestia sú na cestách I. triedy. Ich bezpečnosť sa zvýšila hlavne výmenou a doplnením dopravných značiek, zvislých aj vodorovných. Boli pridané aj LED dopravné solárne gombíky a na vybraných priecestiach bol vymenený asfaltový kryt, ktorý zabezpečí hladší prejazd priecestím.

Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu je na financovanie tohto projektu vyčlenená suma 7,15 milióna eur.

Martin Kóňa
hovorca Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
tel. číslo: + 421 918 825 059
e-mail: martin.kona@mindop.sk
Želáte si byť informovaní o aktuálnom dianí v rezorte? Sledujte nás na sociálnych sieťach Facebook a Twitter.


späť

na začiatoktlačiť