Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Na čele Železníc Slovenskej republiky skončil Dušan Šefčík, nahradí ho Tibor Šimoni

03.05.2016

Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely dnes odvolal Dušana Šefčíka z funkcie generálneho riaditeľa spoločnosti. Na jeho miesto vymenoval Tibora Šimoniho.

„Železnicu považujem za najrýchlejší, ekologický a moderný spôsob dopravy. Jej modernizácia je jednou z kľúčových priorít nového vedenia ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Potrebuje však nový impulz, ktorý očakávam v podobe nového generálneho riaditeľa, skúseného manažéra s výsledkami,“ uviedol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely.

Mgr. Tibor Šimoni, MBA, pôsobil ako nezávislý odborník v oblasti efektívneho krízového manažmentu, prioritne v oblasti výstavby a energetiky. V roku 2005 ukončil štúdium na prestížnej European School of Management – ESCP Europe. V minulosti pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Vojenské zdravotnícke zariadenia, a.s., v ktorej mal za úlohu zabezpečiť celkové ekonomické ozdravenie a finančnú stabilizáciu spoločnosti.

„Svoje vymenovanie vnímam ako veľkú manažérsku výzvu. Medzi moje priority bude patriť okrem modernizácie hlavných dopravných koridorov aj obnova významných regionálnych tratí a dlhodobo neriešený problém bratislavskej Filiálky,“ povedal Šimoni.

Karolína Ducká
Hovorkyňa Ministerstva dopravy,
výstavby a regionálneho rozvoja SR
Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava
e-mail: karolina.ducka@mindop.sk


späť

na začiatoktlačiť