Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Vstup Európskej banky pre obnovu a rozvoj do projektu bratislavského projektu posunie termín podpisu zmluvy

12.05.2016

Bratislava (12. mája 2016) – Vstup Európskej banky pre obnovu a rozvoj do finančnej časti výstavby bratislavského diaľničného obchvatu posunie podpis zmluvy medzi ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a koncesionárom. Všetky dokumenty by mali byť pripravené tak, aby mohli byť podpísané do konca nasledujúceho týždňa.

Predstavitelia konzorcia Obchvat nula, vedeného španielskou spoločnosťou Cintra, požiadali ministra Romana Brecelyho (#Sieť) o odklad termínu podpisu kvôli administratívnym náležitostiam, súvisiacim s pristúpením nového partnera. Zároveň listom deklarovali, že sa cítia byť viazaní svojou víťaznou ponukou aj po uplynutí pôvodne stanoveného termínu, teda do 13. mája.

Pristúpenie Európskej banky pre obnovu a rozvoj k finančnej spolupráci s koncesionárom je pre nás dobrou správou, pretože môže priniesť ďalšie zlacnenie celého projektu. Očakávam, že koncesionár si čím skôr vyrieši svoje vnútorné záležitosti, aby mohol zmluvu podpísať. Zobral som na vedomie, že sa naďalej cíti byť viazaný vysúťaženými podmienkami. Na strane Slovenskej republiky nie je po stredajšom súhlase vlády s pozmenenou koncesnou zmluvou žiadny problém a ja osobne som pripravený zmluvu čím skôr podpísať,“ povedal Brecely.

Ministerstvo dopravy už požiadalo všetkých účastníkov súťaže o predĺženie viazanosti ponúk, ktoré mali uplynúť 13. mája. Do dvanástich týždňov od podpisu zmluvy musí koncesionár urobiť takzvané finančné uzavretie projektu. Tento čas podľa predstaviteľov konzorcia Obchvat Nula nie je nijakým spôsobom ohrozený.

Minister Roman Brecely po svojom príchode na ministerstvo vytvoril panel expertov na posúdenie priebehu prípravy projektu diaľničného obchvatu Bratislavy D4/R7. Úlohou tímu  bolo prejsť všetky body tohto projektu, ktorý je podľa ministra zmysluplný. Panel expertov nenašiel v projekte ustanovenia, ktoré by bránili podpisu zmluvy na výstavbu tejto cesty.

 


späť

na začiatoktlačiť