Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Poškodenie cesty v Kremnických Baniach po silných búrkach je veľké, minister Brecely osobne dohliadne na jej rýchlu opravu

02.08.2016

Kremnické Bane (2. augusta 2016) – Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Roman Brecely, štátny tajomník rezortu dopravy Viktor Stromček a generálny riaditeľ Slovenskej správy ciest Roman Žembera osobne vyhodnotili  kritickú situáciu na ceste I/65 v úseku Kremnických Baní a rozsah škôd spôsobených silnými dažďami a jej opotrebovaním v dôsledku dlhodobého užívania. Poškodenie na ceste I/65 v úseku Kremnických Baní je veľké, ide o úsek dlhý cca 600 metrov. Cesta je podmytá, na jednej strane sa prepadla krajnica.

„Tým, že ide o krízovú situáciu, beriem si tento stav na zodpovednosť a patronát nad sprístupnením tejto časti poškodenej komunikácie v čo najkratšom čase. Chvalabohu, že v čase zosuvu cesty sa na tomto úseku nikomu nič nestalo a nedošlo k poškodeniam zdravia a majetku ľudí, ktorí dennodenne túto spojnicu z Kremnice smerom na Martin využívajú. Musíme predchádzať tomu, aby sme riešili len havarijné stavy na regionálnych cestách. Je nevyhnutné  venovať väčšiu pozornosť oprave a údržbe ciest I. triedy, ktoré sú dôležité pre prepájanie regiónov a ich  obyvateľov,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely.
Rozsah predpokladaných prác a finančné náklady na opravu tohto úseku cesty I/65 bude možné odhadnúť až po spracovaní projektovej dokumentácie, dnes nie je možné náklady na odstránenie poškodenia určiť. V súčasnosti autá v dôsledku rozsiahleho poškodenia časti cesty I/65 v Kremnických Baniach  využívajú obchádzkové trasy. Vozidlá do 3,5t a autobusy cesty využívajú cesty  11/578 a 111/2504 v smere Kremnica — Krahule- Kremnické bane a vozidlá nad 3,5t cestu 1/14 v smere Šášovské Podhradie - Banská Bystrica- Turčianske Teplice.

 


späť

na začiatoktlačiť