Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Predaj pozemkov pre projekt D4/R7 neohrozí začiatok samotnej výstavby

08.09.2016

Bratislava (8. septembra 2016) – V prípade, ak Bratislava v spolupráci s mestskými časťami nestihnú predať pozemky určené na výstavbu bratislavského obchvatu, štát tieto pozemky vyvlastní. Dnes o tom informoval minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek po stretnutí s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom.

„Podľa informácií, ktoré som dnes od primátora dostal, mesto v spolupráci s mestskými časťami urobia všetko pre to, aby nedošlo k vyvlastneniu. To by pripravilo mesto aj mestské časti o peniaze,“ uviedol A. Érsek. Zároveň však potvrdil, že proces vyvlastňovania naďalej pokračuje. Ministerstvo dopravy aj Národná diaľničná spoločnosť, ktorá predaj pozemkov realizuje, budú preto pripravení na všetky alternatívy.

Podľa plánu, ktorý dnes ministrovi predstavil primátor I. Nesrovnal, dôjde k rozdeleniu pozemkov určených na predaj, a to na časť tých, ktoré sú v správe mestských častí a na tie,  ktoré priamo spravuje mesto. Následne sa bude o ich predaji rozhodovať oddelene. Mestské časti, ktorých sa to týka, musia v najbližších dňoch zvolať svoje zastupiteľstvá a rozhodnúť o odpredaji pozemkov, ktoré sú im zverené.

 


späť

na začiatoktlačiť