Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Hraničný most v Medveďove bude otvorený už vo štvrtok

27.09.2016

Bratislava (27. septembra 2016) – Most v Medveďove spájajúci Slovensko a Maďarsko bude predčasne otvorený pre nákladnú a osobnú dopravu už vo štvrtok, t. j. 29. septembra 2016 o 10:00 hod. V rámci skúšobnej prevádzky prešli po opravenom moste osobné autá Slovenskej správy ciest, ktorými sa otestovalo, či je všetko v poriadku. Termín dokončenia opravných prác sa skrátil o 16 dní, pôvodne mali vodiči jazdiť po opravenom hraničnom moste v Medveďove až 14. októbra 2016. Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek sa zaujímal o stav opravných prác a uskutočnil kontrolu opravy mosta v Medveďove pred dvoma týždňami.

„Tento most je dôležitý pre rozvoj hospodárskych kontaktov medzi Slovenskom a Maďarskom. Predčasným otvorením mosta sa znížia ekonomické náklady spojené s potrebou využívať obchádzkové trasy a vodiči sa nebudú musieť vyrovnávať s časovými stratami spojenými s využívaním iných ciest,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.   
K predčasnému dokončeniu opráv prispeli aj dobré poveternostné podmienky, práce úspešne napredovali. Na hraničnom moste v Medveďove sa opravovala vozovka v celej šírke v mieste, kde došlo k lokálnej poruche rozpadu vozovky. Obnovený bol aj chodník. Náklady na opravné práce predstavujú 145 184 eur.


späť

na začiatoktlačiť