Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Od decembra sa vrátia IC vlaky na trasu medzi Bratislavou a Košicami

04.10.2016

Bratislava (04. októbra 2016) – Od 11. decembra sa na najdôležitejšiu železničnú trať na Slovensku vracajú IC vlaky. Na základe analýz dopytu a ekonomického fungovania tohto komerčného produktu o tom rozhodol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek.

„Skúsenosti od zastavenia IC vlakov ukázali, že po takomto produkte je dopyt a preto sme sa rozhodli obnoviť IC vlaky na komerčnej báze,“ uviedol minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Arpád Érsek. Úlohou pre Železničnú spoločnosť Slovensko je teraz prilákať do týchto vlakov nových zákazníkov a optimalizovať náklady, aby si IC vlaky na svoju prevádzku zarobili.
Nové IC vlaky budú jazdiť dvakrát denne v oboch smeroch, pričom vlak prekoná vzdialenosť medzi najväčšími slovenskými mestami za štyri a trištvrte hodiny čo bude jedno z najrýchlejších spojení týchto miest v histórii ZSSK.
Pri rozhodovaní o IC vlakoch minister zohľadnil analýzu Výskumného ústavu dopravného, ktorý komplexne posudzoval dopravný potenciál na tejto trati, ako aj rôzne ekonomické modely fungovania. Aj na základe výsledkov tejto štúdie ZSSK pripravuje súbor opatrení na zefektívnenie fungovania dopravy na tejto trati a zároveň zatraktívnenie svojej komerčnej ponuky pre cestujúcich. „Úlohou, ktorú odo mňa manažéri ZSSK dostali, je jednoznačne dostať v dohľadnom horizonte tento produkt do zisku,“ zdôraznil A. Érsek.

Materiál na stiahnutie 


späť

na začiatoktlačiť