Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Novým riaditeľom ŽSR bol menovaný Martin Erdössy

03.11.2016

Bratislava (3.novembra 2016)  Novým generálnym riaditeľom Železníc Slovenskej republiky sa stal Martin Erdössy. Ide o profesionálneho manažéra a nestraníka, ktorý do železníc prichádza z bratislavského dopravného podniku. Na návrh správnej rady ho do funkcie vymenoval minister dopravy a regionálneho rozvoja Arpád Érsek.

Martin Erdössy doteraz pôsobil v súkromnej sfére na riadiacich pozíciách. Mal na starosti predaj,  riadenie a implementáciu projektov. V oblasti dopravy pritom nie je nováčikom. Bol členom Predstavenstva Dopravného podniku Bratislava a.s. a zároveň riaditeľom Úseku dopravnej infraštruktúry a elektrických dráh. Riadil tak úsek s viac ako 1000 zamestnancami, ktorý  zodpovedá za dopravnú cestu (koľajové trate, trakčné vedenia, zastávky), prevádzku električiek a trolejbusy.

Pozície v predstavenstve Dopravného podniku Bratislava a.s. sa však po nástupe do funkcie generálneho riaditeľa železníc rozhodol vzdať. „Chcem sa naplno venovať práci generálneho riaditeľa. Ďakujem ministrovi a správnej rade za prejavenú dôveru a aj za vypočutie môjho pohľadu na to, ako by mali naše železnice napredovať. Železnice Slovenskej republiky sú spoločnosťou s dlhou tradíciou a možnosť riadiť túto organizáciu beriem ako veľkú profesionálnu aj osobnú výzvu,“ povedal Erdössy.


späť

na začiatoktlačiť