Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Úsek diaľnice D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec sa začne stavať

10.11.2016

Čadca (10. novembra 2016) – Diaľnica na Kysuciach medzi Čadcou a Svrčinovcom sa onedlho začne stavať. Minister dopravy výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek dnes informoval starostov a predstaviteľov samosprávy z regiónu, že súťaž na výstavbu úseku D3, Čadca, Bukov – Svrčinovec je ukončená a nikto sa proti jej priebehu neodvolal. 

„Ľudia v Čadci a okolí sú denne vystavení veľkému počtu áut, ktoré im komplikujú každodenný život a už dlhé roky sa čaká na výstavbu diaľnice, ktorá tento problém vyrieši. Som rád, že sa úsek začne onedlho stavať,“ povedal minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Arpád Érsek. Súťaž na výstavbu takmer 6 kilometrov dlhého úseku diaľnice D3, z ktorého časť bude vedená estakádou ponad zastavanú oblasť, je ukončená. Zmluvu na výstavbu uzatvorí NDS po dokončení všetkých administratívnych procesov v najbližších dňoch.

Diaľničný úsek D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec meria 5,6 kilometra a v priebehu štyroch rokov ho postaví konzorcium stavebných firiem STRABAG s.r.o. & PORR s.r.o. & HOCHTIEF CZ a.s. Úsek sa bude financovať z Operačného programu integrovaná infraštruktúra a tak isto aj z Nástroja na prepojenie Európy – CEF.

 


späť

na začiatoktlačiť