Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko a Česká republika budú v doprave viac spolupracovať

26.01.2017

Bratislava (26. januára 2017) – Slovenský a český minister dopravy sa na dnešnom spoločnom rokovaní dohodli, že obe krajiny budú bližšie spolupracovať. Zlepšiť by sa tak mala nielen výstavba cestných prepojení, ale aj železničného spojenia oboch štátov. Témou rozhovorov bolo aj zavedenie mýta v Nemecku, či koordinácia spoločného postupu pri cezhraničnom vymáhaní mýtnych pokút formou objektívnej zodpovednosti.

„Zhodli sme sa na potrebe užšej spolupráce a zároveň sme sa navzájom informovali o projektoch, ktoré sú pre nás dôležité a v ktorých si môžeme navzájom pomôcť,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek po spoločnom rokovaní. Český minister dopravy Dan Ťok sa napríklad zaujímal o slovenský model fungovania Dopravného úradu a slovenský minister svojho rezortného kolegu informoval o slovenskej iniciatíve zaviesť objektívnu zodpovednosť za priestupky pri diaľničných známkach na úrovni Európskej únie.

Obaja ministri sa rozprávali aj o návrhu Nemecka spoplatniť svoju diaľničnú sieť pre osobné autá v kombinácii so zavedením daňových zliav pre domácich vodičov. Kým obe krajiny zaujmú k tejto problematike definitívne stanovisko, je potrebné celú problematiku ešte dôsledne zanalyzovať. Následne budú svoj postup koordinovať.

 

Karolína Ducká

hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR

Námestie slobody 6, 810 05 Bratislava

tel. číslo: + 421 905 620 189
e-mail: karolina.ducka@mindop.sk

 


späť

na začiatoktlačiť