Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Kampane na podporu cyklodopravy sú úspešné

27.01.2017

Bratislava (27. januára 2017) – Kampane na podporu cyklodopravy – „Do školy na bicykli“ a „Do práce na bicykli“ získali u verejnosti pozitívnu odozvu. Ministerstvo dopravy a výstavby plánuje pokračovať v aktivitách podporujúcich rozvoj cyklistickej dopravy a cykloturistiky aj v tomto roku. Len v rámci prvého ročníka celonárodnej kampane „Do školy na bicykli 2016“, ktorú vyhlásil rezort dopravy v termíne 19. až 30. septembra 2016 sa podarilo motivovať 135 škôl a vyše 27 458 žiakov v pravidelnom dochádzaní do školy na bicykli. Bolo to aj vďaka video-pozvánke a podpore majstra sveta v cestnej cyklistike Petra Sagana.

 „Výsledky kampane Do školy na bicykli sú pre nás zaväzujúce, ich závery sú pozitívne. Dostali sme spätnú väzbu, že deti chcú zdravo žiť a šetriť životné prostredie.  Súčasne sa vzdelávajú aj v oblasti detskej dopravnej výchovy,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby.    
Súčasťou celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“ boli dve hodnotené kategórie. Prvá pozostávala v dochádzaní žiakov do školy na bicykli. Jej víťazi zo Základnej  školy v Komjaticiach boli odmenení tričkom s motívom nedávno vydanej poštovej známky Petra Sagana. Druhou súťažnou kategóriou bolo zorganizovanie najzaujímavejšej aktivity pre popularizáciu dochádzania do školy na bicykli. Víťazom sa stala Základná škola vo Veľkom Šariši, ktorá získala najvyšší počet hlasov za svoj nápad. Žiaci vo Veľkom Šariši boli za snahu odmenení štyrmi cyklostojanmi pre dvadsaťštyri bicyklov.
Ministerstvo dopravy a výstavby bude v máji 2017 organizovať 4. ročník celonárodnej kampane „Do práce na bicykli“ a následne v septembri 2. ročník celonárodnej kampane „Do školy na bicykli“.


späť

na začiatoktlačiť