Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Kapacita vlakov na trati Bratislava - Komárno je od dnes väčšia

10.03.2017

Bratislava (10. marca 2017) – Od dnes jazdí na trati Bratislava - Komárno alternatívna  vlaková súprava, ktorá má v najvyťaženejšom vlaku väčšiu kapacitu o 112 miest na sedenie. Jej nasadenie bol dnes skontrolovať aj minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek, ktorý sa priamo vo vlaku zaujímal o skúseností ľudí s cestovaním na tejto trati.

„Som rád, že sa nám podarilo vyriešiť problémy, ktoré dopravca na tejto trati mal tak, aby ľudia mali dosť miesta vo vlaku a mohli bezpečne a ekologicky každé ráno cestovať do školy alebo práce,“ povedal počas cesty vlakom minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.
Tento typ súpravy je nasadený na linke Bratislava – Komárno v najfrekventovajších časoch. Okrem nej sa používajú vo vybraných vlakoch aj vozne klasickej stavby, ktoré budú na tejto trati premávať do momentu, kedy sa spoločnosti RegioJet vrátia opravené vozne po zrážke s kamiónmi.

Vzhľadom na vysoké zastúpenie cestujúcich národnostných menšín zavedie dopravca vo svojich vlakoch na tejto trase aj hlásenie jednotlivých staníc v maďarskom jazyku.
Trať medzi Bratislavou a Komárnom je prvý liberalizovaný úsek na Slovensku, kde štát dotuje súkromného dopravcu, ktorý prevádzkuje vlaky vo verejnom záujme. Po sérií nehôd vlakov s nákladnými autami vznikol na trati problém s kapacitou jednotlivých súprav. Ministerstvo dopravy v spolupráci so súkromným dopravcom vyriešili tento problém dočasným nasadením alternatívnych súprav.

 


späť

na začiatoktlačiť