Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

Slovensko predstavuje svoj obchodný potenciál v Šanghaji

21.03.2017

Šanghaj (21. marca 2017) – Na výstave Intermodal Asia 2017 v Šanghaji Slovensko prezentuje svoje tranzitné možnosti v rámci novej hodvábnej cesty z Ázie do Európy. Obchodnú misiu vedie Pracovná skupina pri ministerstve dopravy a výstavby k napĺňaniu Memoranda o porozumení SR – ČĽR pre podporu hodvábnej cesty.

„Je to výborná príležitosť, aby sme sa predstavili ako dôveryhodný obchodný partner v srdci Európy.  Slovensko ponúka svoj obchodný potenciál relevantným čínskym  spoločnostiam, ktoré organizujú dopravu z Ázie do Európy,“  uviedol Peter Hrapko, predseda pracovnej skupiny pri MDV SR.

Možnosti spolupráce sa otvárajú najmä v oblasti železničnej dopravy z Číny do Európy, cez Rusko, Ukrajinu a naše územie. Počet čínsko-európskych medzinárodných vlakov ročne narastá o viac ako 100 percent. Slovensko má záujem participovať na ich preprave cez svoje územie.
Spoločné rokovania slovenských zástupcov s desiatkami čínskych spoločností sú naplánované na niekoľko dní, počas trvania výstavy a konferencie v Šanghaji v dňoch 20. – 23. marca. Hovoriť budú o využití kontajnerovej dopravy, slovenských prekladiskových termináloch na východe krajiny a v pláne sú aj rokovania so Slovenskou poštou.


späť

na začiatoktlačiť